Дент надминава дължината на терена за победа при победата на Ню Мексико с 68-66 над номер 22 Колорадо Стейт
AP News | 2024-02-22 | 07:48:34

АЛБУКЕРКИ, Н.Мексико (AP) — Донован Дент кара дължината на корта, за да лежи в победния удар с 2,8 секунди до игра и донесе победа на Ню Мексико с 68-66 над номер 22 Колорадо Стейт в сряда вечерта.

Дент, който завърши с 16 точки, се изстреля направо нагоре, а Лобос изоставаше с една, намери шев през лентата и насочи топката от стъклото, когато беше фаулиран. След като направи удара от фаул, изчезващата тройка на Ник Клифърд удари ръба при сирената.

Ню Мексико (21-6, 9-5 Маунтин Уест) имаше четирима играчи с двуцифрени цифри, с Джамал Машбърн Джуниър също вкара 16, а Джайлън Хаус добави 14. Нели Джуниър Джоузеф записа 13 точки и 12 борби за Лобос.

Исая Стивънс от Колорадо Стейт вкара 11 от най-добрите си 20 точки в последните осем минути на мача, включително две от линията, за да даде преднина на Рамс (20-7, 8-6) с 66-65. Джоел Скот добави 17 за Рамс.

Това беше третата победа на Ню Мексико у дома този сезон срещу отборите от топ 25 на AP, всички от Mountain West.

След като Рамс откриха резултата с кофа на Скот, Ню Мексико вкара следващите 13 точки. Колорадо Стейт обаче се бори с поредица от 23-5, стимулирана от две тройки от Jalen Lake и една от Stevens, за да поведе с 25-20. На полувремето резултатът беше 30-30.

ГОЛЯМА КАРТИНА

С победата Lobos се изравниха със Сан Диего Стейт за трето място в класирането на конференцията, мач зад лигата- водещ щат Юта.

Загубата поставя Рамс във виртуално равенство за седмо място с UNLV.

ПРЕДСТОЯЩО

Ню Мексико е домакин срещу Еър Форс в събота.

Колорадо Стейт пътува до UNLV в събота, което ще бъде важен мач и за двете училища.